O nás

O nás....jak to všechno začalo.

Po dlouhém rozhodování jsme si v r.1997přivezli z ch.st.z Lipanské naši první fenečku Jessy.Byla to moje vytoužená fenka čivavy,rezavé barvy jako malá liška.Byl to veliký mazel nás všech doma a svou milou povahou si nás doma omotala všechny kolem prstu.Každý chovatel čivav jistě potvrdí,že časem přijde na to,že jedné čivavce je smutno a tak si pořídí dalšího kamaráda a jinak tomu nebylo ani u nás...

A tak v říjnu 1998 dostala Jessynka nového kamaráda Aldíka z chovné stanice Nort Brun.A hned jí bylo veseleji.Ráda vzpomínám,jak Aldík,tehdy 3měsíční ještě vyplašené štěňátko ležel v pelíšku a Jessa k němu divoce skákala a pletla si ho s plyšákem.

V lednu 2000 rozšířila naši minismečku fenečka Hessy z chovné stanice Poklad Polabí.Nechali jsme jí jméno Betynka,tak jak jí říkala její chovatelka.Betynka byla velice milé,klidné a přátelské povahy,dávala nám nádherná štěňátka a co jí v životě způsobovalo snad největší radost,byla plná mistička jídla.Pokud ostatní spřádali rvačky,honili jak diví kočičku,mimochodem ty tedy svorně všechny naše čivavy divoce nesnáší,tak Betynka vždycky zachovávala klid.

A do uzavřeného čtyřlístku přibyla únoru 2001 zakladatelka našeho chovu,fenečka Winora z chovné stanice z Kmochova zátiší.

Je to velice dominantní fenečka,dnes už s titulem veteránšampiona,ale to jí nic neubírá na energii.S Jessynkou to byly velké rivalky.

Dokázaly vedle sebe ležet,hrát si a v malém okamžiku se divoce poprat.Jessy si podvědomě hlídala privátní postavení prvního domorodce a nehodlala se za žádnou cenu tohohle postu vzdát.

Dnes bohužel už ani Jessynka,ani Betynka nejsou v naší smečce,ale pevně věřím,že v psím nebíčku sedí a spokojeně dohlíží na naši partičku čivavek.Jenom ten ,kdo prožil smrt milovaných pejsků ví,jak strašně to i po letech bolí....

No ale jedni odcházejí a s láskou vzpomínáme,kolik radosti nám vnesly do života a na jejich místo přicházejí jejich potomci,aby nás potěšili.

Tak to byly vzpomínky na minulost a nyní Vám představíme naši současnou smečku čivavek. -> Naše čivavky

Naše současné čivavky z našeho pohledu a život s nimi....

Bydlíme v domku se zahradou.Hned za domem je les,kde se mohou čivavky probíhat a také to moc rády dělají.

Z kuchyně máme průchod do výběhu na zahradu,takže pejsci mohou chodit celý den bez potíží ven.

Taky toho řádně využívají.Z výběhu vidí až na silnici,takže jim naprosto nic neujde a mnohokrát za den jsou v hlasité pohotovosti.

V létě se ve výběhu rádi vyhřívají na sluníčku a v zimě zase nosí kusy sněhu až do kuchyně.Na podzim nosí jeden javorový list za druhým a jednou si Fík dokonce přinesl i myš.

Aldo Nort Brun....

Tak to je náš Aldík nebo Ludánek.Je to nejstarší kluk z naší smečky,velice klidný kamarád všech našich čivavek.Snad největší kamarád je s Fíkem a Enriccem a má s nimi neuvěřitelnou trpělivost.Dokáže celé hodiny pobíhat a vyvádět s nimi na zahradě jako malé štěně.

Enricco pod Bukovou horou....

Pro nás je to Ládík.Jeho podoba je až neuvěřitelná s jeho babičkou Hessy. Jak vizuálně,tak i povahově. Je však mnohem subtilnější.Miluje procházky po zahradě a jeho nejoblíbenější zábava je honění kočičky a pranice s Fíkem.Je to moje veliká výstavní naděje,tak uvidíme...???

Fík pod Bukovou horou....

Fína jak mu říkame,je živý a pěkně paličatý kluk už od narození.Jako poslední vrh Hessy-Betynky předtím,než se stala veteránkou už jsem měla dopředu rozmyšlené,že ať se narodí pejsek nebo fenečka, tak u nás zůstane. Je to pejsek živý jak vítr a má jednu velikou zábavu.Ostatním členům smečky s oblibou divoce olizuje čumáčky a čím víc ostatní projevují nelibost a vrčí,tím má Fína větší radost.Ovšem občas některý pejsek tohle dvoření nevydrží a skončí to pranicí.

Barunka pod Bukovou horou....

Bára,Barča je maminkou našich vrhů Ea G.Je to milá,hodná a nekonfliktní fenečka.Na rozdíl od kluků nerada chodí ven na zahradu a když prší a je mokro,nebo když je sníh,tak to ji musíme pěkně vynést za ostatními.Zaručeně se ale první vrátí.

Winora z Kmochova zátiší....

Tak to je naše Nelinka,Nela.Neteř Eliška jí už ale dlouho říká Melo.Je to naše nejstarší fenečka a povahou pěkná dračice.Od samého začátku je velice temperamentní a živá.Ráda se předvádí a taky se moc ráda popere.

Tak tohle je stručná charakteristika mé smečky....

Poděkování

Chtěla bych na těchto svých stránkách poděkovat několika lidem,jichž si ve vztahu ke mně moc Vážím!!!

Největší dík patří maželům Ehlovým z Hradce Králové, majitelům mého prvního odchovaného štěňátka Adélky pod Bukovou horou alias Fifinky. Paní Monice za pomoc při stránkách a díky jim oběma patří za prezentaci naší, teď už dávno jejich fenečky Adélky "FIFI" pod Bukovou horou. Díky!!!

Děkuji paní Miloslavě Vašíčkové, majitelce chovné stanice z Třeštiny. Děkuji za poskytnutí krycích pejsků Aris Amaretos Abonito a IWoriho Zuzka z Třeštiny a za hodiny a hodiny poskytnutých rad o chovu čivavek!

Děkuji MVDr. Miroslavu a Petru Vitáskovým z Rudy nad Moravou za narozeních našich čivavek, za poskytování veterinární péče a za obětování svého volného času o vánočních svátcích a víkendech!! Jako naschvál to téměř vždy vyšlo na tyto datumy!

Extra zvláštní poděkování věnujeme celá smečka našemu panu doktoru MVDr.Jiřímu Költo z Horních Heřmanic. Pan doktor je po ruce ve dne v noci, vždy když potřebujeme !!

" Všem Chovatelům našich čivavek"

Děkuji paní Lence Peškové - z Lipanské

Děkuji paní Haně Kocmanové - Nort Brun

Děkuji paní Lence Hejdukové - Hradec Králové, tak té za Betynku snad 2x

Děkuji panu Miroslavovi Mojžíškovi, poradci chovu a majiteli Gastona Hop-Trop za krytí Gastonem a cenné rady!!

Všem moc dohromady děkuje -chovná stanice pod Bukovou horou a její psí osazenstvo!

Děkujeme Všem zde jmenovanným!Jana Kubelková a čivavavy pod Bukovou horou